Zaznacz stronę

Jestem inżynierem mechanikiem, więc zawsze w sposób naturalny dążyłem dotego,aby kształcenie zawodowe odpowiadało napotrzeby współczesnegoprzemysłu. Współpracując z Polskim Stowarzyszeniem Upowszechniania Komputerowych Systemów Inżynierskich ProCAx,poznałem Artura Grochowskiego.Topełen inwencji człowiek,któremu na sercu leżą rozwój mechatroniki i robotyki, kształcenie w zakresie programowania obrabiarek CNC oraz rozwój nowoczesnych technik wytwarzania. Gdy w 2012r. w ramach projektu „Regionalne Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania – powiat tarnobrzeski”CKP Gorzyce kupowało sprzęt, Artur Grochowski okazał się bardzo pomocnym konsultantem, wskazując taki, który był najodpowiedniejszy do celów edukacyjnych. Istotne dla nas było to, aby maszyny i urządzenia miały cechy tych, jakimi dysponuje przemysł w naszym regionie, a jednocześnie spełniały wymogi dydaktycznei cechowały się wysokim stopniem bezpieczeństwa, niezawodnościoraz możliwością wizualizacji realizowanych na nich procesów. Dzięki temu, że Artur Grochowski świetnie zna rynek, jego pomoco kazała się niedoprzecenienia.