Zaznacz stronę

Wyjazdy do Turcji, Rumunii, Słowacji, Macedonii oraz Litwy. Spotkanie kilkudziesięciu uczestników projektu w Gorzycach. Nowe przyjaźnie, doskonalenie posługiwania się językiem angielskim, praca nad projektem oraz zabawa – tak zakończył się kolejny projekt w którym uczestniczyła młodzież z Zespołu Szkół w Gorzycach.

W dniach 20 – 28 czerwca odbyło się ostatnie podsumowujące spotkanie koordynatorów projektów i dyrektorów szkół w ramach programu międzynarodowej wymiany młodzieży  w którym uczestniczył Zespół Szkół w Gorzycach o nazwie „Pod tym samym niebem”. Spotkanie odbyło się w tureckim mieście Izmit.

Koordynatorzy pracowali nad ustaleniem wspólnego końcowego raportu, analizowali stopień spełnienia celów i założeń programu, a w przerwach pomiędzy ciężką pracą był czas na poznanie kultury i zabytków Turcji.

– Duże wrażenie zrobił na mnie Pałac Tureckich Sułtanów w mieście Istambuł  oraz możliwość zobaczenia największego targu na świecie – mówi Renata Stadnik – Komórkiewicz – koordynator projektu z gorzyckiej szkoły. Jednak większość czasu spędziliśmy w szkole, pracując nad projektem – dodaje.

Głównym celem projektu o nazwie „Pod tym samym niebem” realizowanym w Zespole Szkół w Gorzycach w latach 2017 – 2019 było wypracowanie odpowiedzi na pytanie: „Jak sobie radzić w trudnych sytuacjach”. A było to realizowane między innymi poprzez taniec, muzykę oraz sport.

Jednak najważniejsze było to, że kilkudziesięciu uczniów z Zespołu Szkół w Gorzycach mogło poznać nowych przyjaciół oraz historię i kulturę krajów partnerskich: Turcji, Rumunii, Słowacji, Macedonii oraz Litwy.

Do końca sierpnia projekt zostanie rozliczony, ale przyjaźnie i wspomnienia uczestników wyjazdów na długo pozostaną w pamięci.