Zaznacz stronę

Już po raz dziewiąty na boiskach „Orlik 2012” przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych Gorzycach odbył się turniej w piłkę nożną chłopców
i piłkę siatkową dziewcząt o puchar Dyrektora Szkoły.

Już po raz dziewiąty na boiskach „Orlik 2012” przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych Gorzycach odbył się turniej w piłkę nożną chłopców i piłkę siatkową dziewcząt o puchar Dyrektora Szkoły. Tegoroczny turniej był szczególny, gdyż patronat nad nim objął Podkarpacki Kurator Oświaty, umieszczając go na liście zawodów sportowych za które można dostać dodatkowe punkty na świadectwie gimnazjalnym. Do rywalizacji zostały zgłoszone drużyny reprezentujące szkoły w Gorzycach, Wrzawach, Tarnobrzegu, Sokolnikach oraz pierwszoklasiści z Zespołu Szkół w Gorzycach.

W turnieju piłkarskim najlepsi okazali się pierwszoklasiści z Zespołu Szkół w Gorzycach pokonując w finale uczniów ze szkoły podstawowej nr 2. Trzecie miejsce przypadło uczniom z Tarnobrzega. Koronę króla strzelców zdobył Patryk Surmański (4 gole) z Zespołu Szkół w Gorzycach, choć na boisku przebywał tylko 9 minut. Patryk goni Roberta Lewandowskiego, który w ciągu 9 minut w meczu Bayernu Monachium z Wolfsburgiem strzelił 5 bramek.  

W piłce siatkowej dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się uczennice ze szkoły podstawowej nr 2 w Gorzycach, które w finale pokonały rówieśniczki z Wrzaw. Trzecie miejsce przypadło szkole podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu. Zwycięską drużynę do turnieju przygotował Pan Marcin Krzemiński. Uczennice z gorzyckiej szkoły podstawowej po dwóch latach przełamały hegemonię szkoły podstawowej nr 10 z Tarnobrzega, która triumfowała w turnieju siatkarek przez ostatnie dwa lata.

Zawody upłynęły w miłej, sportowej atmosferze, przy dźwiękach muzyki. Było też coś dla ciała, gdyż uczniowie z Zespołu Szkół przygotowali dla swoich młodszych kolegów ciepłe posiłki oraz napoje.