Zaznacz stronę

Święto Zespołu Szkół w Gorzycach
W maju 1975 r. gorzycka szkoła przyjęła za patrona por. Józefa Sarnę, bohatera września 1939 r. pochodzącego z Pilchowa, który 13 września 1939 r. oddał życie broniąc przeprawy wycofujących się Polskich wojsk w rejonie Tarnobrzega.
Wraz z obchodami Święta Szkoły odbywają się również biegi przełajowe, które zapoczątkowała w 1979 r. młoda nauczycielka Zespołu Szkół w Gorzycach – Pani Wiesława Samela. W obecnym roku szkolnym uczniowie biegli już po raz 40,  wspomnieć należy, iż pierwsze kroki do późniejszej wielkiej kariery stawiał tu dwukrotny olimpijczyk w biegach przełajowych Leszek Bebło (Sydney, Seul).
W tym roku oprócz uczniów Zespołu Szkół w biegach brali również udział  uczniowie z zaprzyjaźnionych Gimnazjów i Szkół Podstawowych z Gorzyc, Sokolnik i Wrzaw. Biegi odbywały się w czterech kategoriach: dziewczęta, chłopcy młodsi, klasy drugie Zespołu Szkół w Gorzycach, chłopcy starsi, a dla zwycięzców (trzy pierwsze miejsca) zostały ufundowane przez Dyrektora Szkoły nagrody. Bohaterką biegów była uczennica gorzyckiego gimnazjum Weronika Warzycka, która zwyciężyła już po raz drugi.
Wyniki:
      Grupa dziewcząt:
Weronika Warzycka – gimnazjum w Gorzycach
Patrycja Leśniowska – gimnazjum w Gorzycach
Emilia Łukawska – gimnazjum w Sokolnikach
      Grupa chłopców (klasy młodsze):
Sławomir Wilk – gimnazjum w Sokolnikach
Dawid Andrasik – klasa I technikum informatczne
Gabriel Mazur – gimnazjum w Gorzycach
       Grupa chłopców (klasy drugie Zespołu Szkół w Gorzycach):
Jakub Woźniak – klasa II TM
Olen Sainski – klasa II TM
Wiktor Solarczyk – klasa II TI
        Grupa chłopców (klasy starsze):
Paweł Pakulec – klasa IV TM
Emil Mazur – klasa IV TM
Kacper Radzimowski – klasa IV TM