Zaznacz stronę

13 lutego odbył się w Zespole Szkół w Gorzycach konkurs zorganizowany przez pedagogów pod hasłem „Odważnie o uczuciach”. Przygotowania do konkursu rozpoczęły się kilka tygodni wcześniej od rozwiezienia zaproszeń do gimnazjów we Wrzawach, Sokolnikach, Grębowie, Gorzycach  oraz Zaleszanach.  W konkursie wzięło udział 26 uczniów, którzy recytowali wybrane przez siebie wiersze. Jury w składzie; Małgorzata Laskowska –  nauczyciel ZS Gorzyce, Halina Nowak – polonista z gimnazjum z Sokolnik, Anna Furman – pedagog z Zespołu Szkół w Gorzycach pod przewodnictwem pani Beaty Grzywacz miało niezwykle trudny wybór. Repertuar był bardzo różnorodny i bogaty, a prezentacja uczestników była niezwykłą uczta dla duszy. Komisja oceniała uczestników wg. następujących kryteriów: właściwy dobór wiersza, jego pamięciowe opanowanie, kultura słowa, intonacja, interpretacja utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Uczestnikiem, który zdobył największe uznanie jury była Oliwia Jamroziewicz,  uczennica III klasy gimnazjum we Wrzawach. Recytacja utworu A. Asnyka pt.:”Ja Ciebie kocham” zachwyciła wszystkich, Oliwia zapytana o wybór utworu odpowiada pewnie: „utwór najlepiej odzwierciedla moje uczucia”. Oliwia to nieśmiała osoba o wielkich możliwościach. Życzymy powodzenia i wielu sukcesów