Zaznacz stronę

Pierwszy dzień wiosny w Zespole Szkół w Gorzycach przebiegał w bardzo przyjemnej atmosferze.Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach florystycznych przygotowanych  przez p.Małgorzatę Partykę z saloniku kwiatowego ,,Kwiaty ze smakiem w Gorzycach’’.Na zaproszenie dyrK.Komórkiewicza oraz p,M.Motas-Korzonek i p.M.Laskowskiej na to spotkanie przybyli także podopieczni ze Środowiskowego Domu Opieki Społecznej w Radomyślu nad Sanem z panią kierownik Dominiką Czerepak –Drzymałą i panią Agnieszką Sokół-Hajduk. Wspólnie pracowaliśmy nad kompozycjami wielkanocnymi.Do dyspozycji mieliśmy ogrom materiału przygotowanego przez p.Małgosię.W ruch poszły styropianowe jaja,mech , druty,kołki , wiertarki , kleje , sznurki , tasiemki ,motylki i inne ozdoby.Wszyscy z ogromnym zapałem pracowali stosując się do zaleceń naszej trenerki kwiatowej.Kreatywnośćp.Małgosi ,poczucie smaku , wyszukany styl , nienaganny gust sprawiły ,że prace uczestników warsztatów były niepowtarzalne.Efekt końcowy był zaskakujący.Był także czas na spotkanie z dyrektorem szkoły , zwiedzanie sal lekcyjnych i centrum kształcenia praktycznego.Podsumowaniem tych wyjątkowych chwil był odpoczynek i rozmowy przy herbatce.Oprócz wzruszających podziękowań i skromnych podarunków podopieczni ŚDP otrzymali słodki ,świąteczny poczęstunek przygotowany przez Bernat Metal w Gorzycach. To naprawdę był wyjątkowo mile spędzony czas. Rok szkolny 2016/2017 jest Rokiem Wolontariatu i nasza szkoła w szczególny sposób włącza się w różne przedsięwzięcia związane z tym wydarzeniem.