Zaznacz stronę

Dnia 29 kwietnia 2016 roku nasi uczniowie wyjechali na wycieczkę edukacyjno-poznawczą do stolicy Polski-Warszawy. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Sejmu, poznanie struktur jego działania, obejrzenie sal, w których obradują komisje sejmowe,a także zapoznanie się z przebiegiem obrad.

 

Na spotkanie przybył poseł Pan Rafał Weber, który na sali sejmowej wskazał miejsca zajmowane w czasie obrad przez Marszałka Sejmu, Prezydenta, Premiera oraz posłów poszczególnych partii politycznych. Pan poseł przedstawił naszym uczniom, jaką drogę polityczną należy przebyć aby pełnić tę funkcję.Nasza młodzież bardzo chętnie zadawała pytania oraz żwawo uczestniczyła w dyskusji, z czego Pan poseł był bardzo zadowolony. Wraz z Panią przewodnik uczniowie zwiedzili podziemia Sejmu, jego makietę a także Salę Kolumnową w której odbywają się min. posiedzenia komisji sejmowych,a także seminaria i konferencje; uczniowie byli pod wrażeniem wystroju sali. Zobaczyli też słynny Hall Główny, na którym posłowie udzielają wywiadów mediom, mogli też zobaczyć laski marszałkowskie z ubiegłych lat, a także tablice upamiętniające bardzo ważne wydarzenia min. tablicę upamiętniającą wizytę w Sejmie papieża Jana Pawła II. W czasie trwania wycieczki uczniowie mogli spotkać wiele znanych osobistości z Sejmu min. Panią poseł Krystynę Pawłowicz, Pana posła Ryszarda Petru oraz Pana posła Piotra Liroya-Marca. Następnie uczniowie autokarem przyjechali pod Pałac Kultury i Nauki i tam mieli czas wolny, mogli zwiedzić Pałac wewnątrz, jak i pójść do pobliskich Złotych Tarasów na zakupy.
Cała wycieczka przebiegała w miłej atmosferze, a nad naszym bezpieczeństwem czuwali nauczyciele i opiekunowie: pani Lucyna Łysiak-Kosowska, organizator wycieczki, pani Urszula Jarosz oraz Pani Izabela Stilger. Gościnne towarzyszył nam Pan Krzysztof Laskowski koordynator ze strony kancelarii poselskiej.
Ok. godziny 00;00 uczniowie przyjechali do Gorzyc i w pozytywnych humorach wrócili do swoich domów.