Zaznacz stronę

Wielkanocna Zbiórka Żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM” 2016 W dniach 4 i 5 marca 2016 roku Caritas Diecezji Sandomierskiej zorganizował X Wielkanocną Zbiórkę Żywności. Realizacja akcji – Zbiórka Żywności w okresie Wielkiego Postu i Adwentu – ma w diecezji sandomierskiej wieloletnią tradycję. Jest to stały, regularnie się powtarzający element działalności Caritas Diecezji Sandomierskiej.

W bieżącym 2016 roku również młodzież z naszej szkoły w ramach wolontariatu uczestniczyła w X Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności, odbywającej się pod hasłem: „Tak, Pomagam”. Zbiórka artykułów spożywczych została przeprowadzona w wybranych sklepach na terenie Gorzyc, Sandomierza, Tarnobrzega, Stalowej Woli, Niska, Rudnika nad Sanem, Jeżowego, Staszowa i Ostrowca Świętokrzyskiego. Wśród zebranych produktów znalazły się między innymi: mąka, kasze, ryż, makaron, olej, konserwy, dżemy, dania gotowe, przetwory owocowo – warzywne, herbata, kakao, słodycze, płatki kukurydziane itp. Z zebranych produktów Wolontariusze Caritas przygotowują paczki żywnościowe, które następnie będą przekazane osobom ubogim, również rodzinom uczniów z naszej szkoły . O wielkości paczki przeznaczonej dla danej rodziny decyduje ilość osób pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym. Do każdej z paczek będzie dołączana wędlina, chleb i czekoladowy Baranek Wielkanocny. Z góry dziękujemy za ofiarowaną pomoc i zaangażowanie !